Így dolgozik Jávor Benedek, a tüske a kormány körme alatt
Nem öncélúan akadékoskodik a paksi atomerőműs projekt miatt Jávor Benedek, aki azt mondja, a brüsszeli bürokraták – szemben a hazaiakkal – nem tartják őt kellemetlen figurának.
Nem öncélúan akadékoskodik a paksi atomerőműs projekt miatt Jávor Benedek, aki azt mondja, a brüsszeli bürokraták – szemben a hazaiakkal – nem tartják őt kellemetlen figurának.
A jobboldali összeesküvés-elméletek, és a baloldali csodavárás egy tőről fakad: az Unió afféle fenyegető és hatalmas nagybácsiként egyszer csak rendet teremt a végeken, és – nézőponttól függően – kiszabadítja Magyarországot az illiberalizmus fogságából, vagy eltiporja nemes küzdelmünket a külhatalmi elnyomással szemben.
Első körben a NAV-ért felelős államtitkár, Tállai András azt válaszolta Jávor Benedeknek, hogy nem tud adóhatósági nyomozásról, amit az OLAF feljelentése alapján indítottak volna a korrupcióellenes uniós támogatás megcsapolásával kapcsolatban, ám egy múlt heti levélből kiderült, mégiscsak tud róla.
Tavaly szeptemberben a Társaság a Szabadságjogokért egyik ügyvédje folytatott beszélgetést Jávor Benedek európai parlamenti képviselővel, a vonal megszakadt, majd visszajátszotta a beszélgetés egy elhangzott részletét - állították a felek, akik lehallgatásra gyanakodnak. Mivel az Európai Emberi Jogi Bíróság ítélete jogellenesnek nevezte a TEK lehallgatásait, ezért a parlament Nemzetbiztonsági Bizottságához fordultak.
A két, kontinens méretű ország, India és Oroszország egymás kezébe csaptak: az oroszok is beszállnak az indiai megújuló energiatermelési vízió megvalósításába. Első lépésben egy 500 megawattos "kísérleti projekt" megvalósítását bízták az oroszokra, melynek céldátuma jóval közelebbi, mint a mi Paks II-nk bekapcsolási ideájaként hangoztatott 2026.
Már az Orbán-kormány sem hisz benne - állítja reménykedve a PM európai parlamenti képviselője.
December elején két pofont is beszedett a kormány Brüsszeltől a paksi új atomerőmű építési projektje miatt, azóta pedig újabb akadályok merültek fel. De mennyivel kerültek messzebb Orbánék „az évszázad üzletétől”?
Láttatható áttörésnek az is, hogy az atomenergia-fetisizmussal küzdő kormányzati tervekben felbukkant végre egy pécsi naperőmű-építés is. Az részletkérdés, hogy erre miért nem Orbánék, hanem kizárólag Brüsszel áldoz Magyarországon, mert 100 százalékban uniós pénzből finanszírozzák a projektet. Az viszont nem részletkérdés, hogy ez a napelemtábla-park mit takar el, és mire elegendő. Körbejártuk, valójában mit jelent az, hogy Közép-Európa egyik legnagyobb naperőműve épülhet meg nálunk.
Orbán Viktor Európában is fontos figura, amennyiben valaki fontossá válhat attól, hogy egy díszebéden odatojik az asztal közepére – hangzott el azon a brüsszeli sajtószemináriumon, melyet menekültügyben tartanak Brüsszelben. A hvg.hu is ott van.
A kormány úgy állította le a lakossági támogatást az ingatlanok energaihatékonysági beruházásainál, hogy az EU-ra fogta annak akadályozását. Jávor Benedek szerint van lehetőség a támogatás lehívására, a kormány élhetett volna kérelemmel, de meg sem próbálta.
Szabad lett az út a politikusok rokonai előtt a közbeszerzéseken, Polt Péter elismerte, hogy loptak a Quaestor-ügyben, Paks II-nek meg úgy fest, annyi. Zuckerberg sokak szerint jótékonykodásnak álcázott adóelkerülést indított, a szocialisták aláírásokat gyűjtenének, hogy emeljék meg a közszolgák pénzét (pedig nem is keresnek annyira rosszul, mint állítják), a kormány már szelektál a nemzetközi hiperláncok szívatásában. Heti gazdasági összefoglaló a hvg.hu-n.
Jávor Benedek belenézett Brüsszelben azokba a papírokba (is), amit itthon titkonak előle (is), és így új bizonyítékokkal ver végig a kormányzaton Paks II. miatt.
Nincs semmilyen nem nyilvános, a paksi bővítéssel foglalkozó tanulmánya sem az Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kutatóhelyeinek, sem tudományos bizottságainak - közölte az MTA.
Az MVM Paks II. Zrt. szerint félrevezető információk jelentek a a paksi bővítésről.